Assistance Domowy

W branży ubezpieczeniowej usługą assistance nazywa się świadczenie pomocy Ubezpieczonemu w szeroko pojętych, nagłych sytuacjach. Zazwyczaj pakiet assistance kojarzony jest z ubezpieczeniem samochodu, ale co raz bardziej popularny, kupowany i dostępny na rynku okazuje się być assistance domowy czyli pomoc różnorodnych fachowców w przypadku awarii w domu. 

 

Czym się różni assistance od ubezpieczenia nieruchomości? 

Ubezpieczenie domu lub mieszkania chroni nieruchomość przed skutkiem niespodziewanych sytuacji. Ubezpieczony otrzyma odszkodowanie, gdy w jego domu dojdzie do włamania, kradzieży, pożaru, powodzi czy innych zdarzeń losowych. Natomiast usługa assistance oferuje doraźną pomoc fachowców w przypadku zaistnienia wyżej wymienionych sytuacji. Zamiast środków finansowych Ubezpieczony otrzyma realizację usługi. W zależności od zakresu ubezpieczenia, Ubezpieczony może otrzymać wsparcie w zakresie:

a)wsparcia po szkodzie, tj. dozór, transport czy przechowanie mienia

b)transportu i zakwaterowania Ubezpieczonego

c)pomocy interwencyjnej specjalisty (hydraulik, technik urządzeń grzewczych, elektryk, dekarz, szklarz, stolarz, ślusarz)

d)przeglądu instalacji 

e)naprawy sprzętu RTV,AGD,PC

f)pomocy medycznej – organizacja wizyty lekarza, transport medyczny, opieka pielęgniarska czy też dostawa leków

g)opieki nad dziećmi bądź zwierzętami 

h)usługi concierge (osobistego asystenta)

Szczegółowy zakres oraz wszelki limity i wyłączenia regulują Ogólne Warunki Ubezpieczenia danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. 

 

Nagłe awarie w domu często wzbudzają w nas silne emocje oraz powodują stres, który nierzadko uniemożliwia racjonalne funkcjonowanie. Posiadając polisę z pakietem assistance wystarczy skontaktować się z infolinią ubezpieczyciela, poinformować o zaistniałej sytuacji, podać numer polisy, a Towarzystwo Ubezpieczeniowe zajmie się resztą. Konsultant telefoniczny wyśle do nas odpowiedniego fachowca bądź zorganizuje potrzebną pomoc doraźną. Towarzystwa ubezpieczeniowe współpracują z najlepszymi specjalistami, więc możemy być pewni profesjonalnej obsługi. 

 

Dobra polisa mieszkaniowa powinna mieć zakres ochrony dopasowany do potrzeb Ubezpieczonego i cenę adekwatną do tego zakresu oraz wartości nieruchomości. Kompleksowe ubezpieczenie poza wypłatą odszkodowania powinno również zagwarantować wsparcie w trudnych sytuacjach.